MOJOJ DRAGOJ BiH

MOJOJ DRAGOJ BiH ZA ROĐENDAN smiley

POSJETA MEMORIJALNOM CENTRU POTOČARI 2018/2019.

U ORGANIZACIJI OPĆINE NOVI GRAD SARAJEVO UČENICI/CE IX-ih  RAZREDA  SU POSJETILI MEMORIJALNI CENTAR POTOČARI.

"DAJEM SLATKIŠ ZA TVOJ OSMIJEH"

H.O. "Merhamet" MDD Sarajevo je pokrenulo akciju pomoći djeci migranata pod nazivom "Dajem slatkiš za tvoj osmijeh". Roditelji, učenici, nastavnici i prijatelji škole su se i ovaj put u velikom broju odazvali na ovu humanitarnu akciju i ovim putem se svima njima od srca zahvaljujemo.

OBILJEŽAVANJE 21. GODIŠNJICE USELJENJA U OBNOVLJENU ŠKOLSKU ZGRADU

Po nekim predanjima kažu da su škole nastale još u trećem vijeku Stare ere, mada postoje zapisi da je prva škola nastala još u prvom vijeku prije Nove ere. Naša škola je počela sa radom 1989. godine  i njen prvobitni naziv je bio “Nikola Tesla”. Te godine, škola je brojala 1530 učenika i 73 zaposlena.1992 godine sirene su oglasile opću opasnost i sve je krenulo po zlu. Škola je granatirana sve do 1995.godine. Uništeno je sve materijalno, ali negdje u tom zgarištu ostalo je njeno srce,tako da se nastava  odvijala u haustorima zgrada na 18 punktova.Njena historija se stvarala iz ratnih strahota i pepela. Obnovljena je 1996.godine zahvaljujući učiteljima i nastavnicima prijateljske zemlje Malezije.Prvo zvono u obnovljenoj školi oglasilo se u mjesecu oktobru (29.10.1997.godine) u kojem se  obilježava Nedjelja djeteta, Dan učitelja i Mjesec knjige.Pokretačka snaga i moć ove škole su njeni učenici, njena djeca koji svake godine na prigodan način obilježe ovaj značajan datum. Ove godine, 29.oktobar, obilježen je igrama i druženjem bez granica.Učestvovali  su učenici od dugog do devetog razreda, pokazujući svoje vještine u različitim disciplinama (muzičke stolice, skakanje u vreći…i mnoge druge). Sve je propraćeno ovacijama i navijanjem brojne publike u kojoj su bili učenici, nastavnici i roditelji. Ovim smo dokazali da je škola važan segment našeg života, ali da pored znanja ostavljamo prostor za igru i zabavu kao i druženja bez granica.

Rezultati takmičenja su sljedeći: 1. Ekipa VIII razreda

2. Ekipa V razreda

3. Ekipa VI razreda

Ovom prilikom želimo najviše pohvaliti učenike/ce prvih razreda koji su punih sat vremena bili izuzetno strpljivi i nisu ometali takmičenje. Srčano su navijali su za svoje favorite i mi im šaljemo jedan veliki aplauz. Kako je bilo zabavno možete pogledati u galeriji fotografija.

POBJEDNICI

Članak u Oslobođenju možete pogledati OVDJE.