DAN ARMIJE BIH

Općina Novi Grad je povodom Dana Armije BiH organizirala svečano obilježavanje ovog važnog datuma u dvorani "Ramiz Salčin" na Mojmilu. Ovim povodom se u dvorani okupilo oko 1.500 boraca, ratnih vojnih invalida, članova porodica šehida i poginulih boraca Armije BiH i oko 700 učenika/ca i nastavnika/ca novogradskih osnovnih škola. Ovom važnom događaju su prisustvovali učenici/ce VI-ih razreda sa svojim razrednim starješinama. Načenik Općine Novi Grad Sarajevo Semir Efendić čestitao je prisutnima Dan Armije BiH istakavši njen značaj za odbranu i opstojnost države BiH. Načelnik je kazao da su četiri novogradske ratne brigade imale 25. 000 vojnika, koji su se borili na linijama odbrane od Mojmila, Nedžarića, Sokolja, Boljakovog Potoka, do Žuča i na tim najvećim ratištima izvojevali brojne pobjede.