• Naša škola

  Škola je izgrađena i počela sa radom 1989. god. Prvobitni naziv škole je bio “Nikola Tesla”. Te godine škola broji 1530 učenika i 73 zaposlena. 

 • Ćamil Sijarić

  Pripovjedač, romansijer, pjesnik, Ćamil Sijarić.

 • Ko smo mi

  Pored redovne nastave, koja se realizuje u skladu sa Nastavnim planom i programom devetogodišnje osnovne škole od strane stručnih nastavnika, u školi se provodi i niz aktivnosti u kojim učenici nalaze sebe kroz igru, sport i edukaciju u raznim vidovima.

 • Historijat naše škole

  Škola je sagrađena i počela je sa radom 1989. godine

Osnovna škola Ćamil Sijarić

SVEČANO URUČENJE NAGRADA I DIPLOMA

27.05.2015. godine održana je svečana dodjela novčanih nagrada i diploma najuspješnijim učenicima novogradskih osnovnih škola, pobjednicima općinskih takmičenja iz matematike, fizike, informatike, geografije i tehničkog stvaralaštva. Nagrade su pobjednicima takmičenja uručili načelnik Općine Novi Grad Sarajevo Semir Efendić, predsjedavajuća Općinskog vijeća Novi Grad Edina Gabela i pomoćnik načelnika za obrazovanje, kulturu, sport i lokalni integrisani razvoj Elvir Resić. Podsjećanja radi na općinskom takmičenju naša škola je osvojila ekipno treće mjesto, ekipa IX-ih razreda je osvojila drugo mjesto, a učenice Nejla Subašić i Amina Perviz su osvojile maksimalnih 100 bodova i tako se svrstali među pet onih najboljih koji su to uspjeli. Srdačne čestitke svima.

Oglasna ploča

e-Dnevnik

Foto album

Naši prijatelji

 • 9malezija1.png
 • opcina_novi_grad1.png
 • osce1.png

Kontakt informacije

Home
J.U. Osnovna škola
Ćamil Sijarić
Braće Mulića 16
71000 Sarajevo
Phone
+387 (0)33 543 196
Email
Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli.