23. GODIŠNJICA BITKE ZA BRDO ŽUČ

08.06.2015. godine obilježena je 23 godišnjica bitke za brdo Žuč i Dan odbrane Općine Novi Grad Sarajevo. Učenici/ce VII-ih razreda su sa razrednim starješinama posjetili plato brda Žuč i dostajenstveno odali počast svima onima koji su svoj život izgubili u toku ove važne bitke. Prije početka centralne manifestacije, na mjestu nekadašnjeg Doma kulture, položen je kamen temeljac za izgradnju Spomen-doma oslobodiocima Općine Novi Grad, grada Sarajeva i države BiH.