MEĐUNARODNI DAN DJEVOJAKA U IKT-U

Svakog četvrtog četvrtka u četvrtom mjesecu obilježava se „Međunarodni dan djevojaka u IKT-u“, kako bi se djevojke potakle da istraže mogućnosti koje im nude informaciono-komunikacione tehnologije (IKT) i da razmotre karijeru u IKT sektoru. Obilježavanje „Međunarodnog dana djevojaka i žena u IKT-u“ pokrenula je Međunarodna telekomunikacijska zajednica (ITU) i provodi se u više od 140 zemalja svijeta. Međunarodni dan djevojaka u IKT dio je to inicijative „Tech Needs Girls“ koju su pokrenule zemlje članice ITU (International Telecommunications Union), koja uključuje školarine, mentorstvo, savjetovanje i organizovanje niza događaja širom svijeta usmjerenih na osnaživanje žena i podršku onima koje odluče svoju karijeru potražiti u tehnologiji.

U našoj školi djevojčice koje su radile na promociji dana djevojčica u IKT-u i isticanju prednosti koje sa sobom nosi karijera u IKT sektoru su: Sara, Tajra, Almedina, Daniyah, Hana, Emina, Elma, Irma, Emma, Adela,  Aiša i Nadja.