"RASTIMO ZAJEDNO" - SVEČANI DOČEK PRVAČIĆA

Povodom početka nove školske 2017/2018. godine, Općina Novi Grad Sarajevo, organizirala je zabavu za 1.323 prvačića iz 14 novogradskih osnovnih škola. Manifestacija pod nazivom „Rastimo zajedno“ održana je na sportskom terenu u Centru „Safet Zajko“. Uz bogat kulturno-umjetnički program, pjesmu i ples, mališani su uživali i u omiljenim likovima iz crtića. Zabava je obogaćena zajedničkim plesom uz pjesme “Kad si sretan”, “Sarajevo ljubavi moja”, “Pačiji ples”, “Čokolada” i dr. I ove godine, Općina je svim polaznicima u prvi razred osnovne škole darovala poklon-paketiće sa školskim priborom i na taj način poželjela im sretan polazak u školu.