DJEČIJA NEDJELJA

U okviru obilježavanja Dječije nedjelje, učenici drugih razreda su zajedno sa svojim učiteljicama, sedmicu posvetili sportu. Između ostalog organizovali su i turnir u igranju igre "Između dvije vatre". Kako kažu učiteljice cilj ovih aktivnosti jeste promocija prava djece, prvenstveno prava na igru i druženje, kao i ukazivanje na potrebu djece za igrom. Učenici su uživali u igri i sportskim aktivnostima organizovanim na školskom dvorištu. Uz puno smijeha i spretnosti uspješno su savladali zadatke i pokazali koliko sport ima važnu ulogu u ranom rastu i razvoju djece.