PROGRAM SEKUNDARNE PREVENCIJE

U SKLOPU PROGRAMA SEKUNDARNE PREVENCIJE NEPRIHVATLJIVIH OBLIKA PONAŠANJA I ZAŠTITE UČENIKA U OSNOVNIM ŠKOLAMA KANTONA SARAJEVO DONEŠENA SU DVA PRAVILNIKA I TO:

• PRAVILNIK O NAČINU I OBLIKU PROVOĐENJA ODGOJNO-OBRAZOVNE PODRŠKE I STRUČNOG TRETMANA
  • PRAVILNIK O VOĐENJU EVIDENCIJE O NEPRIHVATLJIVIM OBLICIMA PONAŠANJA I ZAŠTITI UČENIKA (OBA PRAVILNIKA MOŽETE PREUZETI OVDJE)

OBA PRAVILNIKA SU RAĐENA PREMA ZAKONU O OSNOVNOM ODGOJU I OBRAZOVANJU U SKLADU SA KONVENCIJOM O PRAVIMA DJETETA KAO I ZAKONOM O ZAŠTITI LIČNIH PODATAKA. RAZREDNE STARJEŠINE SU VEĆ UPOZNALE RODITELJE SA OVIM PROGRAMOM I PRIKLJUČUJUĆIM  PRAVILNICIMA.  NASTAVNO OSOBLJE JE PROŠLO OBUKU VEZANU ZA OVAJ PROGRAM I DETALJNIJE ĆE RODITELJE IZVJESTITI NA RODITELJSKIM SASTANCIMA. RODITELJI KOJI IZ OPRAVDANIH RAZLOGA NISU PRISUSTVOVALI RODITELJSKIM SASTANCIMA ODGOVARAJUĆU PPT PREZENTACIJU MOGU PREUZETI OVDJE.