ZA SRETAN KRAJ PRVOG POLUGODIŠTA

Pedagogica škole i Vijeće učenika su jednom prigodnom gestom poželjeli djeci sretan kraj prvog polugodišta. Naime, svaki učenik je uzeo  iz tegle jednu bombonu uz koju je bila priljepljena i jedna motivirajuća poruka. Naši vrijedni drugari su imali i odgovarajući tekst koji je upotpunio ovaj zaista hvale vrijedan čin, u tekstu se između ostalog nalazi:

"“Ja imam mnogo cvijeća, ali najljepše cvijeće su djeca“, Oscar Wilde

Danas želim da Vam poželim ovaj dan sretnim, kao i svaki drugi dan, želim da Vam poručim da si najbolji/lja, najljepši/la i da si baš onakav kakav trebaš da budeš. Sa peticom i sa jedinicom, sa naopakom kikicom i odvezanom tenisicom dok koračaš kao da si čitav svijet porazio. Poštuj i voli sebe, baš takvim kakav jesi i poštuj i voli druge onakve kakvi jesu. Jer samo u miru i ljubavi možemo postati i ostati pravim čovjekom. Mi kažemo stop nasilju, a dobro došlo drugarstvo i mir! Sretan Vam kraj ovog polugodišta!

Ja ipak imam mnogo više cvijeća, najljepšeg cvijeća, moje učenike!"

Pedagogica i Vijeće učenika

Školski kalendar