30.GODIŠNJICA OD POČETKA OPSADE SARAJEVA

Učenici naše škole (VIII razredi sa svojim razrednicima) su na prigodan način obilježili 30.godišnjicu od opsade Sarajeva posjetom Tunela spasa s ciljem informisanja o ovom važnom historijskom momentu za grad Sarajevo i cijelu  Bosnu i Hercegovinu.

Tunel je prokopan 1993. godine ispod Sarajevskog aerodroma i spajao je Dobrinju i Butmir te je tako dobio i naziv Tunel „D-B“.Učenici su posjetili  muzej sa  brojnim eksponatima  iz vremena opsade Sarajeva,  koja je poznata kao najduža opsada jednog grada u historiji modernog ratovanja. Posjeta je također, imala  za cilj jačanje svijesti i važnosti razvijanja patriotizma i ljubavi prema jedinoj nam domovini Bosni i Hercegovini. Učenici su shvatili važnost historijskog časa i ove posjete u cilju  njegovanja kulturne baštine, sjećanja, pamćenja i čuvanja njenih tekovina, te se upisali u Knjigu utisaka dirljivom porukom „Bosni našoj napaćenoj, ljekovitih treba ljudi“.

Foto by Lajla Mušović  Foto by Uma Hadžikadunić  Foto by Sara Ohranović

Foto album