• Naša škola

  Škola je izgrađena i počela sa radom 1989. god. Prvobitni naziv škole je bio “Nikola Tesla”. Te godine škola broji 1530 učenika i 73 zaposlena. 

 • Ćamil Sijarić

  Pripovjedač, romansijer, pjesnik, Ćamil Sijarić.

 • Ko smo mi

  Pored redovne nastave, koja se realizuje u skladu sa Nastavnim planom i programom devetogodišnje osnovne škole od strane stručnih nastavnika, u školi se provodi i niz aktivnosti u kojim učenici nalaze sebe kroz igru, sport i edukaciju u raznim vidovima.

 • Historijat naše škole

  Škola je sagrađena i počela je sa radom 1989. godine

Osnovna škola Ćamil Sijarić

RECIKLIRAJ I DONIRAJ

U sklopu projekta „Recikliraj i doniraj“ koji realizuju kompanija Eko grad d.o.o, JKP RAD  i JKP Park učestvovala je i naša škola. Potrebno je bilo  da se izvrši akcija prikupljanja i vraćanja na reciklažu PET, ALU ambalaže i staklenih boca. Cilj koji je trabalo dostići jeste da se skupi 1000 ili više komada reciklažnog otpada za 14 dana. Ovim projektom cilj je razvijati svijest kod djece i roditelja o važnosti i značaju reciklaže jer se na taj način štede resursi i energija, a istovremno čuvamo našu planetu. Naši učenici su reciklirali svoje boce u dvorištu kompanije JKP RAD i njihovom reciklomatu. Zauzvrat svako dijete je dobilo jednu kartu za Pionirsku dolinu (za 10 recikliranih boca), a sredstav od ostatka boca koja su učenici skupili bit će donirana udruženju Pomozi.ba. Akcija je uspješno provedena u III 3 odjeljenju i tom prilikom je prikupljeno 1.470 boca. Zahvaljujemo se svima koji su dali svoj doprinos kako bi pokrenuli i dali ideju za dalji razvoj ovog značajnog projekta. Provjerite i sljedeći link:

https://www.facebook.com/kjkpradsarajevo/posts/pfbid0ub4LozYPQ19o35ehGFmjGcWfwj1XVqGR9W24JgQr4pEXo2YhyeT3CQWf3gdph6Pdl?__cft__[0]=AZW9ubJpBU0JRNhHgXrBB73m6dIOMen-QYrkggLO6mpuQdJQsIQP2NHmG6n0rJ8ZmNvpVYNTH9eKUyX78awFIzsgzTvIxGhISfGUhbHukLu2sP69dMMANSlVkiEzsN5ylPviHFb2bixkVm5OjH8FrJ6EsEnhNW7w6XcBymna57hgEyCSdNN_R4YfgOfMcTuo_3NJHESMLe0XSSm_MCBVM0k-&__tn__=%2CO%2CP-R

     

    

Oglasna ploča

e-Dnevnik

Foto album

Naši prijatelji

 • 9malezija1.png
 • opcina_novi_grad1.png
 • osce1.png

Kontakt informacije

Home
J.U. Osnovna škola
Ćamil Sijarić
Braće Mulića 16
71000 Sarajevo
Phone
+387 (0)33 543 196
Email
Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli.