RECIKLIRAJ I DONIRAJ

U sklopu projekta „Recikliraj i doniraj“ koji realizuju kompanija Eko grad d.o.o, JKP RAD  i JKP Park učestvovala je i naša škola. Potrebno je bilo  da se izvrši akcija prikupljanja i vraćanja na reciklažu PET, ALU ambalaže i staklenih boca. Cilj koji je trabalo dostići jeste da se skupi 1000 ili više komada reciklažnog otpada za 14 dana. Ovim projektom cilj je razvijati svijest kod djece i roditelja o važnosti i značaju reciklaže jer se na taj način štede resursi i energija, a istovremno čuvamo našu planetu. Naši učenici su reciklirali svoje boce u dvorištu kompanije JKP RAD i njihovom reciklomatu. Zauzvrat svako dijete je dobilo jednu kartu za Pionirsku dolinu (za 10 recikliranih boca), a sredstav od ostatka boca koja su učenici skupili bit će donirana udruženju Pomozi.ba. Akcija je uspješno provedena u III 3 odjeljenju i tom prilikom je prikupljeno 1.470 boca. Zahvaljujemo se svima koji su dali svoj doprinos kako bi pokrenuli i dali ideju za dalji razvoj ovog značajnog projekta. Provjerite i sljedeći link:

Foto album

Naši prijatelji