„ DOBRA KNJIGA JE DOGAĐAJ U MOM ŽIVOTU“

U ubrzanoj današnjici, punoj tehnoloških dostignuća, napredaka i različitih saznanja, nemamo vremena za druženja ili prijatelje. Međutim, jedan prijatelj je uvijek sa nama i vijerno nas prati. To je, nije teško pogoditi, knjiga.

Foto by Lajla Mušović

Knjiga ima svoj mjesec. Mjesec oktobar obilježava se kao mjesec knjige i ima za cilj promovisanja knjige i razvoj  svijesti  o važnosti čitanja. Dok čitamo knjiga nas nagrađuje izgradnjom jezičke kulture, bogaćenje vokabulara te lakšom svakodnevnom komunikacijom u iznošenju svoga mišljenja.

U prostorijama  naše škole mjesec knjige se obilježio takmičarskim kvizom za osme i devete razrede.

Naši takmičari su osim što su se sjajno zabavljali, kroz zabavu pokazali da je doista knjiga najbolji čovjekov prijatelj te da s knjigom nikad nisi sam. Takmičenje se sastojalo od  književnih i jezičkih disciplina u kojima su takmičari pokazali koliko čitamo i vladamo svojim jezikom.

Pobjednici Esma Škulj i Amina Osmić nagrađeni su srdačnim aplauzem i prigodnim poklonima.

Vrlo je važno da smo naučili da čitanje knjige pruža posebno zadovoljstvo, počevši od onog momenta kada osjetimo njene korice u svojim rukama do momenta kada uronimo u svijet mašte, mira i novih spoznaja.Imaju obrazovnu vrijednost i pomažu u razumijevanju svijeta oko sebe, jer„ Knjiga je san koji držite u ruci.“

Foto by Lajla Mušović  Foto by Lajla Mušović

Foto by Lajla Mušović  Foto by Lajla Mušović  Foto by Lajla Mušović