• Naša škola

  Škola je izgrađena i počela sa radom 1989. god. Prvobitni naziv škole je bio “Nikola Tesla”. Te godine škola broji 1530 učenika i 73 zaposlena. 

 • Ćamil Sijarić

  Pripovjedač, romansijer, pjesnik, Ćamil Sijarić.

 • Ko smo mi

  Pored redovne nastave, koja se realizuje u skladu sa Nastavnim planom i programom devetogodišnje osnovne škole od strane stručnih nastavnika, u školi se provodi i niz aktivnosti u kojim učenici nalaze sebe kroz igru, sport i edukaciju u raznim vidovima.

 • Historijat naše škole

  Škola je sagrađena i počela je sa radom 1989. godine

Osnovna škola Ćamil Sijarić

„ DOBRA KNJIGA JE DOGAĐAJ U MOM ŽIVOTU“

U ubrzanoj današnjici, punoj tehnoloških dostignuća, napredaka i različitih saznanja, nemamo vremena za druženja ili prijatelje. Međutim, jedan prijatelj je uvijek sa nama i vijerno nas prati. To je, nije teško pogoditi, knjiga.

Foto by Lajla Mušović

Knjiga ima svoj mjesec. Mjesec oktobar obilježava se kao mjesec knjige i ima za cilj promovisanja knjige i razvoj  svijesti  o važnosti čitanja. Dok čitamo knjiga nas nagrađuje izgradnjom jezičke kulture, bogaćenje vokabulara te lakšom svakodnevnom komunikacijom u iznošenju svoga mišljenja.

U prostorijama  naše škole mjesec knjige se obilježio takmičarskim kvizom za osme i devete razrede.

Naši takmičari su osim što su se sjajno zabavljali, kroz zabavu pokazali da je doista knjiga najbolji čovjekov prijatelj te da s knjigom nikad nisi sam. Takmičenje se sastojalo od  književnih i jezičkih disciplina u kojima su takmičari pokazali koliko čitamo i vladamo svojim jezikom.

Pobjednici Esma Škulj i Amina Osmić nagrađeni su srdačnim aplauzem i prigodnim poklonima.

Vrlo je važno da smo naučili da čitanje knjige pruža posebno zadovoljstvo, počevši od onog momenta kada osjetimo njene korice u svojim rukama do momenta kada uronimo u svijet mašte, mira i novih spoznaja.Imaju obrazovnu vrijednost i pomažu u razumijevanju svijeta oko sebe, jer„ Knjiga je san koji držite u ruci.“

Foto by Lajla Mušović  Foto by Lajla Mušović  

Foto by Lajla Mušović  Foto by Lajla Mušović  Foto by Lajla Mušović

Foto by Lajla Mušović  Foto by Lajla Mušović  Foto by Lajla Mušović

Foto by Lajla Mušović

 

 

 

 

Oglasna ploča

e-Dnevnik

Foto album

Naši prijatelji

 • 9malezija1.png
 • opcina_novi_grad1.png
 • osce1.png

Kontakt informacije

Home
J.U. Osnovna škola
Ćamil Sijarić
Braće Mulića 16
71000 Sarajevo
Phone
+387 (0)33 543 196
Email
Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli.