„KNJIGA JE JEDINSTVENA, PRENOSIVA MAGIJA“

Foto by Emina ViteškićU sklopu obilježavanja mjeseca knjige u našoj školi, održana je još jedna posebna aktivnost. Naime, učenici VIII-4 odjeljenja su sa nastavnicom Samrom Numanović održali čas Bosanskog jezika i književnosti u prostorijama bib

lioteke, te na svoj način odali počast književnosti i ljubavi prema čitanju.

Zajedničkim snagama i grupnim radom su pokušali da iskažu svoju impresiju knjige, navedu sve ono što ih asocira na tu magičnu riječ i obrazlože na koji način doživljavaju čitanje. Također, zaronili su u svijet mašte i trudili se da shvate kako to izgleda život jednog pisca, ali se i okušali kao pisci i svoje misli prenijeli na papir. Učenici su, isto  tako, podijelili doživljaj najdražih likova i univerzalne pouke koju su tokom čitanja naučili i zabilježili.

Moć književnosti i sva raskoš pisanja je učenicima prezentovana u Oproštajnom pismu  Gabriela Garcie Marqueza, čiju su interpretaciju bazirali na inspirativnim rečenicama i vlastitom doživljaju riječi ovog nobelovca.

„Uvijek sam zamišljao da će raj biti neka vrsta knjižnice”, tvrdio je Borhes, a naši učenici su zaključili da je biblioteka, ne samo mjesto susreta i druženja sa knjigom, već i prostor u kojem uče i stiču nova znanja i iskustva.

Foto by Emina Viteškić   Foto by Irma Komlenac

Foto by Nejra Klačar   Foto by Irma Komlenac   Foto by Nejra Klačar