• Naša škola

  Škola je izgrađena i počela sa radom 1989. god. Prvobitni naziv škole je bio “Nikola Tesla”. Te godine škola broji 1530 učenika i 73 zaposlena. 

 • Ćamil Sijarić

  Pripovjedač, romansijer, pjesnik, Ćamil Sijarić.

 • Ko smo mi

  Pored redovne nastave, koja se realizuje u skladu sa Nastavnim planom i programom devetogodišnje osnovne škole od strane stručnih nastavnika, u školi se provodi i niz aktivnosti u kojim učenici nalaze sebe kroz igru, sport i edukaciju u raznim vidovima.

 • Historijat naše škole

  Škola je sagrađena i počela je sa radom 1989. godine

Osnovna škola Ćamil Sijarić

HISTORIJSKA SEKCIJA U OBILASKU MUZEJA

Dana  8. 11. 2022.  učenici i učenice VIII 1, IX 3, VI 4 su u okviru Historijske sekcije posjetili  Muzej Jevreja  i Muzej  Sarajeva (1878-1918) u pratnji profesorice historije Hatidže Dedović. To je bila sjajna prilika da se upoznaju sa običajima, tradicijom, praznicima i stvaralaštvom  Jevreja  ali i da više saznaju  o sudbini stradanja ovog naroda  kao i imenima i prezimenima  građana BiH koji su spašavali Jevreje tokom Drugog Svjetskog rata. U Muzeju Sarajeva imali su priliku da vide stalnu izložbenu postavku  „Sarajevo 1878-1918“ koja prikazuje  naš grad za vrijeme austro-ugarske vlasti. Dana 19. 11. 2022. učenici VI 3 su u pratnji profesorice historije posjetili Zemaljski muzej.

      

      

Oglasna ploča

e-Dnevnik

Foto album

Naši prijatelji

 • 9malezija1.png
 • opcina_novi_grad1.png
 • osce1.png

Kontakt informacije

Home
J.U. Osnovna škola
Ćamil Sijarić
Braće Mulića 16
71000 Sarajevo
Phone
+387 (0)33 543 196
Email
Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli.