HISTORIJSKA SEKCIJA U OBILASKU MUZEJA

Dana  8. 11. 2022.  učenici i učenice VIII 1, IX 3, VI 4 su u okviru Historijske sekcije posjetili  Muzej Jevreja  i Muzej  Sarajeva (1878-1918) u pratnji profesorice historije Hatidže Dedović. To je bila sjajna prilika da se upoznaju sa običajima, tradicijom, praznicima i stvaralaštvom  Jevreja  ali i da više saznaju  o sudbini stradanja ovog naroda  kao i imenima i prezimenima  građana BiH koji su spašavali Jevreje tokom Drugog Svjetskog rata. U Muzeju Sarajeva imali su priliku da vide stalnu izložbenu postavku  „Sarajevo 1878-1918“ koja prikazuje  naš grad za vrijeme austro-ugarske vlasti. Dana 19. 11. 2022. učenici VI 3 su u pratnji profesorice historije posjetili Zemaljski muzej.

Foto album

Naši prijatelji