Dan škole

Tema ovogodišnjeg Dana škole je bila „Hajde budi mi drug“. Učenici/ce su promovirajući toleranciju i prijateljstvo napravili bogat kulturno zabavni program roditeljima i brojnim zvanicama.

Između ostalih slavlje sa nama su podjelili predsjednik Federacije BiH gosp. Živko Budimir, predsjedavajuća Općinskog vijeća Novi Grad Sarajevo gospođa Edina Gabela te zastupnik u Skupštini Kantona Sarajevo gosp. Elmedin Kikanović.

Živko Budimir se i svečano obratio prisutnim sljedećim riječima: „Poruka koja je danas poslana poziva na toleranciju, na prijateljstvo, na prihvaćanje drugog i drugačijeg. Ovo je najsnažnija poruka koju sa nam djeca slaveći danas svoj Dan škole poslala i obavezala nas da im obezbijedimo sigurnu budućnost. Hvala vam djeco jer vi pokazujete puno više razuma nego mi odrasli.“

U obilježavanju Dana škole ove godine su nam se pridružili i gosti iz Zavoda za zbrinjavanje mentalno invalidne djece i omladine Pazarić, O.Š. Rudo i O.Š. „Džemaludin Čaušević“. Hvala našim dragim prijateljima jer bez njih ova proslava ne bi bila ni upola sretnija i veselija.