ŠKOLA SKIJANJA

Učenici VI-ih razreda naše škole, tačnije njih 18. učestvovali su u projektu Škola skijanja. Školu alpskog skijanja je organizovala Općina Novi Grad Sarajevo u saradnji sa JKP ZOI '84. Bilo je predviđeno da se škola odvija na Malom Polju na Igmanu i u Babinom Dolu na Bjelašnici, ali zbog lakše organizovanosti i manje posjećenosti svih pet dana učenici/ce su proveli na Malom Polju. Za rad sa polaznicima škole zaduženi su bili licencirani instruktori i do kraja škole skijanja sva djeca su naučila skijati.  Također je za učenike/ce bio osiguran prevoz od škole do skijališta, kompletna skijaška oprema, korištenje ski liftova i hrana.