GODIŠNJICA OBNAVLJANJA ŠKOLE POSVEĆENA ĆAMILU SIJARIĆU

Naša škole je obnovljena zahvaljujući učiteljima i nastavnicima zemlje Malezije. Prvo zvono u obnovljenoj školi oglasilo se u mjesecu oktobru, tačnije 29.10.1997. godine, i od tada mi s ponosom obilježavamo taj dan. Ove je godine svečani program imao još jedan bitan razlog, a to je obilježavanje 30. godina od smrti književnika - akademika Ćamila Sijarića. Dio našeg programa je posvećen ovom velikom književniku, a prisutni su također mogli pogledati izložbu dječijih likovnih i literarnih radova na temu Život i djelo Ćamila Sijarića. Najbolji literarni radovi su nagrađeni od strane udruženja građana porijeklom iz Sandžaka, a autori/ce radova su prisustvovali svečanom programu u sali Rektorata UNSA.