SAT KODIRANJA, SAT SJAJNE ZABAVE

U srijedu (06.12.2017.) u atriju naše škole u 13:10  se održao „Sat kodiranja“ u koji su uključeni učenici od 1 do 9 razreda. „Sat programiranja“ je globalna akcija koju organizuje neprofitna organizacija Code.org u okviru globalnog događaja koji nosi naziv “Sedmica programiranja” (Computer Science Education Week), čiji je cilj da pokaže kako svako, bez obzira na pol ili godine, može da nauči osnove programiranja. Suština „Sata kodiranja“ nije naučiti nekoga kako postati vrsni računarski naučnik/programer. Sat vremena je dovoljno da se shvati koliko je računarska nauka zabavna, kreativna i dostupna svim uzrastima. Mjera uspjeha ove kampanje nije u tome koliko su učenici informatike naučili. Uspjeh se ogleda u širokom učešću, bez obzira na pol, etničku i socijalnu raznolikost grupa, te povećanom interesu za informatičkim časovima/kursevima na svim nivoima. Svi učesnici su po završetku edukacije dobili svoje „Hour of Code“ certifikate. Na licu mjesta je bio i naš fotoreporter.