ŠKOLA U PRIRODI - AJDINOVIĆI

Prema planu i programu škole u prirodi koji je utvrđen Godišnjim planom i programom rada škole, učenici IV- ih razreda su u periodu od 10 – 13.05. 2018. godine boravili u Ajdinovićima. S obzirom da učenik/ca treba da uči uvijek i putem nenamjernog učenja, ali i da se istovremeno igra i zabavlja koristeći prirodu i prirodne resurse, realizacija sadržaja ostvarivala se upravo tako, ali i kroz „elastičan“ raspored, jer mjesto realizacije i vrijeme trajanja rada uvjetovalo je niz okolnosti, tako da je rad nekada trajao 10 – 15 minuta, a nekada i mnogo više. Učenici/ce su uočavali ljepote prirode, uživali u doživljavanju prirodnog ambijenta, saznavali i učili posmatranjem, istraživanjem, isprobavanjem, ali i konkretnim radom u vremenu odvojenim za to. Kako su učenici/ce provodili svoje vrijeme i koliko su se silno zabavljali možete pogledati na fotografijama.