Biblioteka

Tokom agresije na Bosnu i Hercegovinu spaljen je kompletan bibliotečki fond naše biblioteke. U poslijeratnim godinama izuzetnim naporima svih uposlenika škole, počelo je obnavljanje uništenog knjižnog fond.

Biblioteka danas posjeduje preko 4500 jedinica i fond se konstantno nadopunjava. Biblioteka je opremljena lektirnim i drugim naslovima i omogućeno je nesmetano provođenje aktuelnog Nastavnog plana i programa.

Naša biblioteka je pretplaćena na pet časopisa koji se direktno tiču odgojno-obrazovnog procesa. U današnje vrijeme biblioteke sve više postaju informacijska i komunikacijska središta, a bibliotekar je postao osoba koja korisniku pomaže da brzo, jednostavno i efikasno dođe do tačne i pouzdane informacije.

U skladu s tim biblioteka razvija čitalačke navike učenika i pkušava ih raznim motivacijskim sredstvima vratiti ljubav prema knjizi. Pokušava od njih napraviti pronalazače, jer samo je tako moguće čitati.

Ove 2008/2009 školske godine biblioteka je sa Bibliotekom Sarajeva pokrenula kviz “Sa zmajem do znanja”. Zajedno smo obradili knjigu B. Ćopića “Priče ispod zmajevih krila”. Primjećen je veliki napredak i učenici već sljedeću lektiru žele obraditi na isti način.

Your Title Goes Here

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

Dan dječije knjige 2011

Otkrivanje biste Ćamila Sijarića

Međunarodni dan pismenosti 2012

Posjeta Biblioteci Sarajeva

"Knjige u cipelama"

Besplatan upis u Biblioteku Sarajeva

"Djeca čitaju Sarajevu" 2014

100 godina od rođenja Ćamila Sijarića

Posjeta Sajmu knjige 2014.

Međunarodni dan pripovijedanja 2015.